BALCANIADA DE VOLEI PE PLAJĂ U20 – Sighetencele Alexandra Keresztesi și Bianca Culda s-au clasat pe locul 4

Municipiul Sighetu Marmației a găzduit la finalul acestei săptămâni Campionatul Balcanic U20 de volei pe plajă. La această competiție, țara noastră a cucerit două medalii, de aur și una de bronz.

Titlul balcanic a fost cucerit în proba feminină de perechea Alexia Brădățan/Ioana Miu, în timp ce în concursul masculin, echipa formată din Ștefan Anton și Stelian Milcică a cucerit medaliile de bronz.

La această competiția au participat și sighetencele Alexandra Keresztesi și Bianca Culda (antrenor Attila Zoltan), care au concurat în echipa România 1, care a pierdut finala mică (1-2) disputată în compania formației Serbia 2.