Connect with us

SPORT

CUPA ROMÂNIEI (GRUPA D) – CS Minaur joacă din nou acasă (miercuri, 9 noiembrie, ora 14)

Publicat cu

pe

În această săptămână sunt programate meciurile din etapa a II-a a Cupei României la fotbal, faza grupelor. În grupa D, CS Minaur joacă pe stadionul Viorel Mateianu cu AFC Hermannstadt, miercuri, 9 noiembrie, ora 14. Partida va fi transmisă, în direct, pe canalul de You Tube FRF TV. Este de așteptat ca ambele formații să introducă în teren și fotbaliști care au jucat până acum mai puțin în campionat, din acest punct de vedere partida fiind deschisă oricărui rezultat.

Este al doilea joc pe care băimărenii îl dispută pe teren propriu în cadrul competiției în compania unei echipe din Liga 1, primul dintre ele, cu FC Argeș, încheindu-se la egalitate, 0-0.

Înaintea acestei etape, clasamentul grupei D arată astfel:  1. Universitatea Craiova 3p, 2. CS Ocna Mureș 3p, 3-4 CS Minaur și FC Argeș 1p, 5. Chindia Târgoviște 0p, 6. AFC Hermannstadt 0p.

PROGRAMUL ETAPEI a II-a

Toate cele 12 partide programate în prima etapă vor fi transmise LIVE, potrivit calendarului de mai jos, la TV (Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport) și FRF.tv!

Marți, 8 noiembrie 2022

GRUPA A

Unirea Slobozia – ACS Petrolul 52, stadion „Ilie Oană” – Ploiești, ora 18:15 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)
Dinamo – Sepsi OSK, stadion Arcul de Triumf – București, ora 21:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

GRUPA B

CS Mioveni – FC Botoșani, stadion “Orășenesc” – Mioveni, ora 16:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

Miercuri, 9 noiembrie 2022

GRUPA B

Gloria Buzău – UTA Arad, stadion “Gloria” – Buzău, ora 14:00 (LIVE FRF.tv)

GRUPA C

FC Rapid 1923 – Farul Constanța, stadion Giulești – București, ora 21:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

GRUPA D

Minaur Baia Mare – Hermannstadt, stadion “Viorel Mateianu” – Baia Mare, ora 14:00 (LIVE FRF.tv)
Chindia Târgoviște – FC Argeș, stadion “Ilie Oană” – Ploiești, ora 14:45 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)
CS Ocna Mureș – Universitatea Craiova, stadion Minaur – Zlatna, ora 17:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

Joi, 10 noiembrie 2022

GRUPA A

U Craiova 1948 – FC Voluntari, stadion Municipal – Târgu Jiu, ora 16:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

GRUPA B

Oțelul Galați – FCSB, stadion Oțelul – Galați, ora 21:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

GRUPA C

CSM Alexandria – Universitatea Cluj, stadion “Municipal” – Turnu Măgurele, ora 14:00 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)
CSC Dumbrăvița – CFR Cluj, stadion “Dr. Constantin Rădulescu” – Cluj-Napoca, ora 18:15 (LIVE Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport)

Print Friendly, PDF & Email

Actualitate