EHF EUROPEAN LEAGUE – Fetele de la Minaur trebuie să câștige în Polonia pentru a spera la calificarea în sferturi

Meci decisiv pentru handbalistele de la CS Minaur în grupa B a EHF European League. În cadrul etapei a cincea, băimărencele vor întâlni, în deplasare, pe MKS Zaglebie Lubin. Partida se va desfășura duminică, 13 februarie, de la ora 17, și va fi arbitrată de Valery Butskevich și Yury Butskevich din Belarus, în timp ce delegat din partea EHF este Peter Eles (Ungaria).

Băimărencele nu au decât varianta victoriei în acest meci, pentru a spera în continuare la calificarea în sferturile de finală ale competiției. Tot în grupa B, azi se dispută întâlnirea Bietigheim – Nantes (ora 17).

Clasament grupa B: 1. Bietigheim – 8p (128-85); 2. Nantes – 4p (112-110); 3. CS Minaur – 4p (111-131); 4. Lubin – 0p (98-123).