EHF EUROPEAN LEAGUE – Victoria este obligatorie pentru CS Minaur în meciul cu Nantes, pentru a rămâne în cursa pentru calificarea în sferturi

Duminică, 6 februarie, de la ora 13, CS Minaur joacă acasă cu Les Neptunes de Nantes, în etapa a patra din EFH European League (grupa B). Partida va fi arbitrată de Boris Cipov și Zoran Klus (Slovacia), în timp ce delegat EHF va fi Gergely Vattay (Ungaria).

În runda anterioară, cele două echipe s-au întâlnit în Franța și gazdele s-au impus cu 34-29.

În acest moment clasamentul grupei B arată astfel: 1. Bietigheim – 6p (95-64); 2. Nantes – 4p (86-82); 3. CS Minaur Baia Mare – 2p (83-105); 4. Lubin – 0p (77-90).

Pentru a rămâne în cursa pentru calificarea în sferturile de finală ale competiției, băimărencele au neapărată nevoie de victorie, după care își pot face noi calcule pentru ultimele două partide.