LIGA 3 – CSM Sighet învinge în prelungiri Sănătatea Cluj. Rezultatele etapei a opta și clasamentul Seriei 10

Meci spectaculos disputat azi pe stadionul Solovan în etapa a opta a Ligii 3 (Seria 10). CSM Sighetu Marmației a învins în extremis Sănătatea Cluj, ultimele două goluri ale partidei fiind marcate în prelungiri. Gazdele au ratat un penalty, în min. 23, prin Emanuel Dat, în timp ce oaspeții au avut două bare.

CSM Sighetu Marmației – Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-1 (2-0)

Cum s-au marcat golurile

1-0 (min. 46) – Emanuel Mensah a profitat de o mare eroare a unui apărător clujean și a marcat, de la 14 metri, cu un șut pe jos lângă bara laterală dreaptă a oaspeților

1-1 (min. 90+2) – Raul Saroși șutează senzațional la vinclu din afara careului

2-1 (min. 90+3) – Alexandru Zaharia, nemarcat în careul oaspeților, finalizează cu capul, de la 10 metri, o centrare venită de pe dreapta.