LIGA FLORILOR. CS Minaur a rezistat doar o repriză la Bistrița și a suferit o nouă înfrângere categorică

Un nou eșec la scor suferit de CS Minaur în actuala ediție a Ligii Florilor. Într-o partidă disputată azi în etapa a șaptea, băimărencele au suferit o înfrângere previzibilă în deplasare cu Gloria Bistrița, la care a debutat pe banca tehnică selecționerul Florentin Pera.

Băimărencele au început curajos meciul și au condus cu 3-0 (min. 6) și au menținut ritmul până la pauză (13-13). În partea a doua a meciului, CS Minaur a revenit la jocul prost prestat în etapele precedente, pe alocuri sub nivelul primei divizii, și Gloria, care are un lot mult mai valoros, s-a impus la un scor la care alte comentarii sunt de prisos.

Gloria 2018 Bistrița-Năsăud – CS Minaur 34-24 (13-13)

Gloria: De Arruda (10 intervenții), Dumanska (8 intervenții, a apărat un 7m) – Dincă 6/7, Posavec 0/1, Pristăviță 2/2, Marcu, Tamires 4/6, Laslo 7 (3 din 7m)/14, B. Bazaliu 1/4, Kpodar, D. Bazaliu, Niombla 3/4, Seraficeanu 5/5, Dahl 1/2, Bulatovic 0/2. Antrenori: Florentin Pera, Marius Novanc, Alexandru Buligan.

CS Minaur: Pandzic (8 intervenții), Mihiș (5 intervenții, a apărat un 7 metri) – Coman 0/1, Vukajlovic, Tănasie 7 (5 din 7m)/8, Vujovic 2/4, Da Costa, Romaniuc 0/3, L. Popescu 0/1, Țîrle, Brândușa, Terciu 1/23, Lundback 3/9, Spugnini 5/7, Pavlovic 6/11, Mițicuș. Antrenori: Andrei Popescu, Daniel Apostu.

Aruncări de la 7 metri: 4-6, transformate 3-5. Au ratat: Laslo/Lundback. Minute de eliminare: 14-10.