Connect with us

SPORT

TAEKWON-DO ITF – CS Știința Dragonul Baia Mare a cucerit 24 de medalii la Cupa Balcanică

Publicat cu

pe

În perioada 17-19 noiembrie s-a desfășurat, la Sibiu, Cupa Balcanică la Taekwon-do ITF. Au fost prezenți peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi, din șase țări.
Clubul Sportiv Știința Dragonul Baia Mare a participat cu un lot format din un antrenor (antrenor emerit Dan Goron 6 dan), doi instructori ( Cosmin Zetea 3 dan și Nedila Rafael 1 dan), cinci arbitri ( Remus Catricicău 5 dan, Victor Rohian 2 dan, Sorin Frixeni 1 dan, Iulia Iluț 1 dan , Daria Costin 1 dan), 25 de sportivi și cei mai fideli suporteri, părinții sportivilor.
La competiție, dragonii băimăreni au cucerit 24 de medalii (9 de aur, 7 de argint și 8 de bronz).
Rezultate înregistrate
1 Kesucz Alexandra forta – dinamometru individual – 12 ani
1 Bokor David forta – dinamometru individual – 12 ani
1 Mesaros Iulia speed kick individual – 10 ani
1 Mesaros Iulia tehnici speciale individual – 10 ani
1 Petky Carolina tull centuri colorate 4-1 gup, junioare 2,
1 Petky Carolina forta – dinamometru individual – 14 ani
1 Mesaros Iulia tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 3,
1 Ștecțco Rareș lupta individual juniori 1, – 62 kg
1 Zetea Cosmin spargere de forta individual seniori
2 Pop Elias tehnici speciale individual – 12 ani juniori 3
2 Macarie Giurgea David speed kick individual – 12 ani
2 Făt Natalia speed kick individual – 12 ani
2 Bojor David forta – dinamometru individual – 12 ani j
2 Petky Johanna speed kick individual – 10 ani
2 Catricicău Diana tull centuri colorate 4-1 gup, ( -10 ani)
2 Frixeni Szerena tull individual centuri negre 2 dan, jun 1
2 Mandrusca Andrei tull ind. centuri negre 1 dan, jun 1
3 Mesaros Iulia lupta individual -30 kg, -10 ani
3 Macarie Giurgea David lupta individual -30 kg, -12 ani
3 Pașca Darius tull centuri colorate 8-5 gup, juniori 2
3 Pop Eduard speed kick individual – 14 ani juniori 2
3 Babiciu Daria tull centuri colorate 8-5 gup, ( -12 ani)
3 Petky Johanna tull centuri colorate 8-5 gup, ( -10 ani)
3 Frixeni Arthur lupta individual – 40 kg, -14 ani, juniori 2
4 Pop Elias speed kick individual – 12 ani juniori 3
5 Babiciu Daria speed kick individual – 12 ani
5 Nedila Rafael tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pașca Rareș tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pop Eduard tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 2
5 Rednic Rareș lupta individual juniori 1, – 68 kg
5 Pop Elias lupta individual -40 kg, -12 ani
5 Vele Razvan speed kick individual – 14 ani juniori 2
6 Făt Antonia speed kick individual – 14 ani juniori 2
5c Ștecțco Rareș lupta echipă juniori 1
5c Mandrusca Andrei lupta echipă juniori 1
5c Rednic Rareș lupta echipă juniori 1
5c Nedila Rafael lupta echipă juniori 1
5c Negrea Dennis lupta echipă juniori 1
5c Pașca Rareș lupta echipă juniori 1

Print Friendly, PDF & Email
Citeste mai mult
Adauga comentariu

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Actualitate