VICTORIE CLARĂ – Rapid, antrenament cu Minaur pentru meciul cu Vipers din Champions League

Așa cum era de așteptat, Rapid a câștigat la scor partida de pe teren propriu cu CS Minaur, din etapa a 22-a a Ligii Florilor. Fără să se întrebuințeze prea tare, giuleștencele au dictat ritmul jocului de la început până la final și au făcut un antrenament, nu se știe cât de util, pentru partida de duminică cu Vipers Kristiansand, din prima manșă a sferturilor Champions League.

Minaur a „reușit” în acest meci contraperformanța de a primi 40 de goluri (!) și se apropie de finalul unui sezon modest, în care rezultatele au fost sub așteptări.

Rapid București – CS Minaur Baia Mare 40-29 (20-14)

Rapid: Ciucă (5 intervenții, a apărat și un 7m), Kapitanovic (3 intervenții) – E. Buceschi 5/6, Kassoma, Perianu, Lopez Herrero 1/1, Gutierrez 4/6, Korsos 2/2, Kanor 4/7, Ostase 4/5, Fernandez Fraga 2/3, Hernandez 5/5, Badea 7/7, Polman 2/3, Janjusevic 1/2, Grozav 3 (2 din 7m)/5. Antrenor: Kim Rasmussen.

Minaur: Enache (4 intervenții), Pandzic (2 intervenții), Ugran – Ujkic 4/6, Vukajlovic 1/1, Tănasie 3/4, Kerekes 2/2, Vujovic 4 (1 din 7m)/9, Tudor 3/4, L. Popescu 0/3, Țîrle 2/2, Cavlovic, Cazanga 6 (2 din 7m)/12, Borș 0/1, A. Popa 2/3, Mițicuș 2/2. Antrenori: Andrei Popescu, Daniel Apostu.

Aruncări de la 7m: 2-5, transformate 2-3. Au ratat: Tănasie, Vujovic. Minute de eliminare: 10-4.