Connect with us
Descarcă aplicația

SPORT

VICTORIE LA BUZĂU – Trei puncte mari obținute de CS Minaur în primul meci oficial din acest an

Publicat cu

pe

CS Minaur a învins în deplasare pe HC Buzău, una dintre echipele bune ale campionatului, în etapa a 15-a a Ligii Zimbrilor.

Băimărenii au pornit mai greu în prima partidă oficială din acest an, și au încheiat repriza I la egalitate, chiar dacă gazdele au fost mai mereu la conducere. Lucrurile au reintrat în normal în partea a doua a meciului și Minaur s-a desprins încet de adversar, odată cu trecere timpului, obținând trei puncte foarte prețioase.

Chiar dacă se confruntă cu accidentări și handbaliștii au mari restanțe salariale, CS Minaur ține în continuare steagul sus și luptă, cu șanse mari, pentru o medalie

Transmisia pe Facebook a partidei, asigurată de HC Buzău, s-a dovedit a fi un fiasco total și a fost întreruptă după doar câteva minute.

HC Buzău 2012 – CS Minaur Baia Mare 25-30 (11-11)

HC Buzău: Komok (7 intervenții), Tcaciuc – Dumitrana 1/2, Broască 0/1, Sadovyi, A. Armanu 1 (din 7m)/1, L. Mironescu, Meduric, Bejinariu, Mitic 3/7, Mosic 12/19, Păunescu, Ivancenco 3/5, Malansinkas 1/5, Barros 4 (1 din 7m)/6, M. Anton 0/3. Antrenori: Gabriel Armanu, Constantin Bogdan, Georgian Băducu.

CS Minaur: Terekhov (14 intervenții, a părat 2 de 7m), Al Khafadji (3 intervenții, a apărat un 7m) – Nagy 3/5, Chiș, Botea 6/11, Vujovic 2/4, Cumpănici 9/11, Kotrc 4 (1 din 7m)/7, Kozakevych 2/2, Cip, Ivanovic, V. Pop, E. Pop, Mollino Da Silva 4/4, Fotache, Ardelean. Antrenori: Alexandru Sabou, Mihai Bușecan, Ionuț Irimuș.

Aruncări de la 7 metri: 7-1, transformate 2-1. Au ratat: Broască, Malasinskas 2, Barros 2. Minute de eliminare: 10-18.

Au arbitrat: Teodor Șerbu și Andrei Vasilescu (București). Observator FRH: Valentin Călina (Pitești).