STATISTICĂ LIGA 2 – Florin Chitaș (CS Minaur), cele mai multe goluri marcate din postura de rezervă în acest sezon

Federația Română de Fotbal a făcut o analiză a evoluției jucătorilor care au intrat pe parcursul meciurilor în cele 16 etape jucate până acum în Liga 2. Printre cei evidențiați se numără și mijlocașul Florin Chitaș (CS Minaur Baia Mare), care este lider într-un clasament al fotbaliștilor în ceea ce privește numărul golurilor marcate din postura de rezervă.

„În etapa 11, acasă cu CSC Șelimbăr, a intrat în minutul 61 la 1-0 pentru formația sa și a înscris pentru 3-0 final în minutul 88.

Tot pe teren propriu, două etape mai târziu, cu Progresul Spartac București, Florin Chitaș a fost introdus pe teren încă din minutul 24, când era 2-0 pentru oaspeți. În minutul 37 a redus diferența pentru ca în minutul 53 să marcheze pentru 2-2 scor final, punct pentru Minaur”, scrie frf.ro.

Florin Chitaș (23 ani) a fost adus la CS Minaur înainte de începerea campionatului de la CA Oradea (Liga 3).