FOTBAL – Lionel Messi și Sergio Ramos, primiți diferit de fani la ultimul meci jucat la PSG

PSG a fost învinsă de Clermont, scor 3-2, în ultimul meci disputat de Lionel Messi și Sergio Ramos în tricoul campioanei Franței.

În minutul 5, un gol înscris de Kyei (Clermont) a fost anulat pentru henț. A urmat o perioadă bună de joc pentru PSG, care a marcat prin Ramos (’16) și Mbappe (’21, penalty), dar Clermont nu a renunțat la luptă.

Gastien (’24) a redus din diferență, Kyei (’37) a ratat un penalty, iar Zeffane (’45+1) a egalat înainte de pauză. Același Kyei (’63) a stabilit scorul final împingând mingea în poartă după o pasă excelentă a lui Rashani.

Ramos și Messi au avut parte de primiri diferite la ultimul lor meci pe Parc des Princes: în timp ce spaniolul a fost aplaudat, argentinianul a fost huiduit de mai mulți fani.