LIGA 3 – CSM Sighetu Marmației s-a calificat în play-off-ul Seriei 10!

Publicat cu

pe

Dacă CS Minaur a terminat sezonul regulat al Ligii 3 pe ultimul loc în Seria 10 și va juca în continuare în play-out, în schimb cealaltă reprezentantă a Maramureșului, CSM Sighetu Marmației s-a calificat dramatic în play-off, grație golaverajului.

Performanța sighetenilor a fost obținută pe teren propriu, în prelungirile meciului cu CSM Victoria Carei, în fața unor suporteri care au umplut stadionul la acest meci. Careienii au terminat partida în inferioritate numerică, după ce portarul Karoly Fila a văzut al doilea cartonaș galben în min. 85. Cum oaspeții efectuaseră toate schimbările, în poartă a stat în ultimele minute jucătorul de câmp Erwin Kinczel.

CSM Sighetu Marmației – CSM Victoria Carei 2-1 (1-0). Au marcat Alexandru Zaharia (32, 90+5) / Darius Marina (88).

CSM Sighetu Marmației Oneț – Fl. Simion, Brașoveanu, Pape, Tomșa, Deivid, Razak, Șofroni, Zaharia, Mitrucsak, Guigui. Rezerve Berințan, Buciuma, Rostaș, Matiș, Negruț, Anchidin, Hreniuc, P. Paul, Roșiianu. Antrenor George Zima.