handbal

LIGA 3 – CS Minaur suferă prima înfrângere, în fața Sănătății Cluj

Etapa a cincea a Ligii 3 la fotbal a adus prima înfrângere din acest sezon pentru CS Minaur. Băimărenii au pierdut, la limită, meciul jucat în deplasare cu Sănătatea Cluj Napoca, echipă al cărei manager este Vasile Miriuță.

Băimărenii au început prost meciul și au încasat gol în primul minut, după care s-a făcut 2-0. Fundașul John Mondragon a redus din handicap, dar gazdele au refăcut diferența până la pauză și au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, 3-1. În repriza a doua CS Minaur a mai înscris un gol, prin Sergiu Ciocan din penalty, dar nu a putut evita înfrângerea, deși a dominat finalul meciului.

Sănătatea Cluj Napoca – CS Minaur Baia Mare 3-2 (3-1). Au marcat: Nicolas Pop (3), Dorin Goga (25), Răzvan Lazăr (42) / Jhon Mondragon (34), Sergiu Ciocan (67)

CS Minaur: Breban – Albu, Mondragon, Stan, D. Mureșan, Erdei, Buhai, Donca, Vitan, S. Ciocan, Al. Pop. Rezerve: Dumitru, D. Simion, D. Ispas, Suciu, Saroși, R. Stănescu, Chitaș, Batin, Ciubăncan. Antrenori: Romulus Buia, Vasilee Șleam.