Connect with us

IMPORTANT

ANUNȚ – Se angajează manipulant marfă

Publicat cu

pe

Descriere Companie: Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet și Promedivet, W.A.F. (Ungaria)- reprezintă o investiție veterinară specializată în furnizarea de produse destinate sănătății animalelor, medicamente, hrană pentru animale și instrumentar veterinar.

Grupul oferă o gamă variată de produse menite să sprijine medicii veterinari în promovarea sănătății animalelor și în obținerea de profit în creștere an de an.

Cu peste 130 de angajați activi în întreaga țară, interacționează cu aproximativ 2,200 de medici veterinari pe care-i deservește în fiecare zi.

În prezent avem deschisă următoarele posturi:

MANIPULANT MARFA

Cǎutăm un manipulant marfa talentat pentru a se alătura echipei noastre. Veți avea oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulant, contribuind la proiecte variate în domeniul sǎnǎtǎții animalelor.

Principalele responsabilități includ:

Recepția mărfurilor:

  • Verificarea documentelor de însoțire a mărfii.
  • Descărcarea mărfurilor și verificarea cantitativă și calitativă a acestora.
  • Informarea supervizorului despre eventualele discrepanțe sau deteriorări ale mărfii.

Depozitarea mărfurilor:

  • Așezarea mărfurilor pe rafturi sau în locațiile desemnate, respectând regulile de stocare și securitate.
  • Utilizarea echipamentelor de depozitare și manipulare (stivuitoare, transpalete, etc.) în mod corespunzător și sigur.

Gestionarea stocurilor:

  • Participarea la inventarierea periodică a stocurilor.
  • Menținerea evidenței corecte și actualizate a stocurilor în sistemul informatic.

Pregătirea și expedierea mărfurilor:

  • Pregătirea comenzilor conform solicitărilor și specificațiilor.
  • Ambalarea corespunzătoare a produselor pentru livrare.
  • Încărcarea mărfurilor pentru expediție, asigurându-se că acestea sunt transportate în condiții de siguranță.

Menținerea ordinii și curățeniei:

  • Asigurarea unui mediu de lucru curat și ordonat în depozit.
  • Respectarea normelor de igienă și siguranță la locul de muncă.

Respectarea procedurilor de siguranță:

  • Utilizarea echipamentului de protecție personală (EPP) în timpul manipulării mărfurilor.
  • Respectarea strictă a procedurilor de siguranță, în special în cazul manipulării produselor periculoase sau fragile.

Alte responsabilități:

  • Raportarea imediată a oricăror probleme legate de stocuri, echipamente sau procese către supervizor.
  • Participarea la sesiuni de instruire și dezvoltare profesională.
  • Colaborarea eficientă cu colegii pentru a asigura desfășurarea fără probleme a activităților din depozit.

Cerinte

Studii și calificări:

  • Studii medii finalizate.

Experiență:

  • Experiență anterioară în domeniul manipulării mărfurilor sau logisticii reprezintă un avantaj.

Competențe și abilități:

  • Capacitatea de a lucra în echipă.
  • Atenție la detalii și capacitatea de a respecta instrucțiunile.
  • Abilitatea de a ridica și manipula obiecte grele.
  • Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a sistemelor de gestionare a stocurilor.
  • Abilități de comunicare eficientă.

Calități personale:

  • Integritate și responsabilitate.
  • Proactivitate și inițiativă.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.

Condiții de Muncă

Program de lucru:

  • Program de la ora 08:00 pana la ora 16:30 de luni pana vineri

Mediu de lucru:

  • Depozit cu temperatură controlată, expunere la zgomot moderat, necesitatea utilizării echipamentului de protecție personală oferit de catre companie

Alte condiții:

  • Posibilitatea de a lucra în schimburi și de a efectua ore suplimentare în perioadele de vârf.

Evaluarea Performanței

Performanța manipulantului marfă va fi evaluată periodic pe baza:

  • Respectării procedurilor și instrucțiunilor de lucru.
  • Eficienței și preciziei în manipularea și depozitarea mărfurilor.
  • Contribuției la menținerea unui mediu de lucru sigur și ordonat.
  • Feedback-ului primit de la supervizori și colegi.

Este nevoie de a transmite așteptările salariale și nu numai- pentru care ar fi determinați să facă parte din echipa noastră.

CV-urile sunt așteptate la adresa de mail:office@vetimex.com

Termen limită de aplicare: 05.07.2024

Numai candidații selectați vor fi contactați pentru interviuri.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ!

Adauga comentariu

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Actualitate