Connect with us
Descarcă aplicația

SPORT

CN JUNIOARE I – Handbalistele de la CSȘ 2 Baia Mare au cucerit medaliile de bronz

Publicat cu

pe

Azi s-a încheiat, în sala sporturilor din Cisnădie, turneul final al Campionatului Național de handbal feminin rezervat junioarelor I. La această competiție, CSȘ nr. 2 Baia Mare a cucerit medalia de bronz, după ce a câștigat finala mică, 31-25 cu CSM Bacău.

Rezultate înregistrate de băimărence până la acest meci: 31-25 cu ACS Sfântu Gheorghe, 29-29 cu CSM Bacău, 34-27 cu Știința București (în grupă) și 35-36, după prelungiri, cu Energetic Râmnicu Vâlcea.

CSȘ nr. 2 Baia Mare: Teodora Diana Neagu, Ana Maria Szakacs, Aiana Tecar – Alisia Lorena Boiciuc, Maria Ioana Groșan, Alexandra Maria Pop, Maria David, Alexandra Ionela Havași, Sorina Florentina Brîndușa, Denisa Maria Rușcal, Diana Loredana Șeulean, Cristina Maria Lazea, Denisa Roxana Romaniuc, Mihaela Rusneac, Dina Florina Lazea, Cristina Elisa Danciu, Alexandra Denisa Zaha.

Antrenori: Simona Maior-Pașca și Claudia Cetățeanu. Kinetoterapeut: Diana Bumb.

Alisia Boiciuc a fost desemnată cea mai bună jucătoare a turneului.