Connect with us
Descarcă aplicația

SPORT

FOTBAL ÎN NOROI – Meciul Carmen Satulung-Academica Recea, din Liga 4, a fost întrerupt după doar 8 minute!

Publicat cu

pe

Ieri au fost programate trei partide din etapa a 15-a din Seria Sud a Ligii 4 Maramureș la fotbal, dar una dintre ele s-a încheiat prematur.

Pe un teren cu un gazon execrabil, Carmen Satulung a întâlnit lidera clasamentului, Academica Recea. Gazdele au început meciul cu doar șapte fotbaliști (!) și în minutul opt, când scorul era 3-0 pentru oaspeți, unul dintre ei s-a accidentat. Conform regulamentului, arbitrul Bogdan Mureșan a fluierat finalul meciului, deoarece Carmen Satulung nu mai avea în teren minimul de jucători (7) necesar pentru desfășurarea unei partide de fotbal. Întâlnirea va fi omologată cu scorul de 3-0 pentru Academica Recea.

După ce Viitorul Ulmeni și CS Seini s-au retras din campionat, Carmen Satulung își duce din ce în ce mai greu „crucea” și este greu de spus dacă va temina sezonul.