Connect with us
Descarcă aplicația

Fotbal

LIGA 2 – Prima victorie pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare în actualul campionat

Publicat cu

pe

Etapa a treia a Ligii 2 feminine de fotbal a adus și primul succes pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare în actuala ediție dee campionat, după două înfrângeri categorice suferite în primele două etape, 0-7, în deplasare, cu Poliethnica Timișoara și 1-7, acasă, cu Roma Florin Pădurean Timișoara. Succesul băimărencelor a fost obținut în deplasare, în cadrul Seriei 2.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Fotbal Feminin Baia Mare 0-2 (0-0).

După o primă repriză echilibrată, în partea a doua, echipa antrenată de Daniel Lupuți a dominat jocul. Primul gol a fost înscris de Andreea Cândea, în minutul 75, printr-o execuție spectaculoasă din lovitură liberă, iar al doilea gol a venit în minutul 83, tot în urma unei execuții de excepție, de această dată din partea Biancăi Lazăr.

Următorul meci al echipei ACS Fotbal Feminin Baia Mare va avea loc pe 13 octombrie, la ora 11, când va primi vizita echipei ACS Atletic Drobeta Turnu Severin. Partida se va disputa pe stadionul Viorel Mateianu.