LIGA CAMPIONILOR – AC Milan și Bayern în sferturile competiției

Kylian Mbappe, starul echipei Paris Saint-Germain, nu şi-a ascuns dezamăgirea după eşecul suferit pe terenul formaţiei germane Bayern Munchen (scor 0-2), miercuri seara, sinonim cu eliminarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, pentru al doilea an consecutiv.

„Aşa cum am spus în prima mea conferinţă de presă din Liga Campionilor în acest sezon, trebuie să facem maximum. Adevărul e că acesta este nivelul nostru maxim”, a declarat Mbappe în zona mixtă, la finalul partidei de pe Allianz Arena.

AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate cu Tottenham Hotspur, 0-0, miercuri seara, la Londra, în manşa secundă a optimilor de finală.

Rossonerii au câştigat în tur cu 1-0, într-un meci în care portarul român Ciprian Tătăruşanu a avut o evoluţie foarte bună. Meciul de la Londra a început cu o întârziere de zece minute, din cauza faptului că ambele echipe au ajuns cu greutate la stadion, informează ziare.com.