LIGA ZIMBRILOR – Victorie la zece goluri diferență pentru băieții de la Minaur la Vaslui

Succes categoric obținut de CS Minaur în etapa a treia a Ligii Zimbrilor. Băimărenii au surclasat în deplasare pe CSM Vaslui și lucrurile încep să reintre pe făgașul normal la echipă, după debutul slab de sezon. Băimărenii au făcut o primă repriză foarte bună și la pauză aveau deja asigurată victoria, într-o proporție foarte mare, după ce au intrat la cabine cu un avantaj de zece goluri (18-8). Partea a doua a jocului a fost mult mai echilibrată și s-a încheiat la egalitate (14-14).

Ucraineanul Artem Kozakevych a debutat în acest meci la CS Minaur.

CSM Vaslui – CS Minaur 22-32 (8-18)

CSM Vaslui: Petrila – Youzefinezhad, Cumpănici 2, A. Popa 1 (din 7m), Cîrchea 2 (1 din 7m), Păunică, Soare 3, Karamyshev 2, Amihăesi 4, Husanu 4 (1 din 7m), Carali, Păunescu, Oancea 1, Acatrinei, Chiratcu 2. Antrenori: Bogdan Pralea și Sebastian Hagiu.

CS Minaur: Terekhov, Buzogany – Buguleț 2, R. Nagy 3, Teca, Vujovic 1, Căbuț 8 (1 din 7m), Kotrc 4 (1 din 7m), Kozakeych 3 (1 din 7m), Ratkovic, E. Pop 1, Vujic 4, Da Silva 5, Fotache, Bera, Mănescu 1. Antrenor: Alexandru Sabou.