MINIFOTBAL – Redex Baia Mare s-a calificat la turneul final al Campionatului Național, după ce a ocupat locul 3 în Superliga României de Vest

Redex Baia Mare a participat la finalul săptămânii trecute la turneul Superligii României de Vest la minifotbal, desfășurat la Oradea, la finalul căruia s-a clasat pe locul 3. În urma acestui rezultat, băimărenii au obținut calificarea la turneul final al Campionatului Național (Galați, 10-13 iulie), acolo unde va mai fi prezentă și campioana Maramureșului la minifotbal, Nordic Boys.
Rezultate înregistrate:
meciuri în grupă: Redex – Tiki-Taka Topram 3-0, Redex – Voința Giroc 2-1, Redex – Joga Bonito Alba Iulia 1-5
optimi: Redex – Pro Fotbal Sibiu 1-1 (3-2 după 11m)
sferturi: Redex – Portugalia Târgu Mureș 1-1 (2-1 după 11m)
semifinale: Redex – Borussia Sibiu 2-3
finala mică RedexGrand Hill & Ony Oradea 4-3
Redex Baia Mare: Brîndușă Andrei, Loza Paul, Stoian Daniel, Gherghel Mihai, Tutuță Cătălin, Butuza Vlăduț, Costinar Lorand, Buciuta Fedor, Pop Marius, Ilea Adrian, Țiplea Alin, Tămaș Rafael, Tămaș Raul. Antrenor: Bogdan Cristian.