RUGBY – CSM Știința Baia Mare învinge pe Dinamo pentru a doua oară în acest sezon

Victorie cu repetiție pentru CSM Știința Baia Mare în fața campioanei Dinamo București în Liga Națională de rugby. După victoria din deplasare cu 34-20 (etapa 2), „zimbrii” s-au impus și pe teren propriu, în partida disputată azi în runda a șaptea a campionatului.

CSM Știința Baia Mare – Dinamo București 19-12 (13-5)

Prima jumătate a reprizei I s-a desfășurat într-o ușoară notă de dominare a echipei Dinamo, după care băimărenii au preluat inițiativa pe care au menținut-o până la pauză. Repriza a doua a fost una de uzură, în care băimărenii și-au securizat victoria. Oaspeții au obținut punctul bonus defensiv în ultima secundă a prelungirilor. Cu două minute înainte de finalul meciului, Sandro Zubashvili (CSM Știința) a văzut cartonașul roșu după ce a primit cel de-al doilea cartonaș galben.